Akşam Gazetesi
Birgün Gazetesi
Bugün Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi
Yeni Şafak Gazetesi
Fotomaç Gazetesi
Zaman Gazetesi
Güneş Gazetesi
HaberTurk Gazetesi
Yeni Asya Gazetesi
Milli Gazete Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Vatan Gazetesi
Vakit Gazetesi
Referans Gazetesi
Sabah Gazetesi
Sözcü Gazetesi
Star Gazetesi
Takvim Gazetesi
Taraf Gazetesi
Türkiye Gazetesi
Osmangazi ve Kırmızıtoprak Mahallelerinin Cansever Muhtar Adayları.. Tarih : 12.Mart.2014
  -   sakarya@sakaryagazetesi.com.tr
Bu yazısı 600 kişi tarafından okundu. Toplam 1 adet yazısı bulunmakta.
Ece BİLGİN

Kent Konseyindeki grup toplantılarımızda hayvansever muhtar adaylarını konuk etmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta iki güzel, duyarlı bayan muhtar adayını ağırladık: Osmangazi mahallesinden Güler Yılmaz hanımla, Kırmızıtoprak’tan Hidayet Elbir hanımlar. Her ikisi de çalıştıkları kurumlardan emekli olmuş, çocuklarını yetiştirmiş, şimdi mahallelerine hizmet aşkıyla yanan tatlı, güzel bayanlar.
Osmangazi mahallesinde bize sahipsiz canlarımızla ilgili yoğun, insanı üzen, kaygılandıran haberler ulaşır sıklıkla. Kulakları küpeli köpeklerimiz, bu bölgenin daha fazla olan yeşil ve boş alanlarına sığınırlar. Arada gider ziyaret ederim onları. Hepsi de uysal, akıllı, sevimli canlardır. Sevenlerinin yanında, onlardan bir şekilde kimileri korkar, kimileri havlamalarını saldırı olarak nitelendirir . Osmangazi mahallesinde yaşayan, bir elin beş parmağını geçmeyecek sayıda can korumacı da mücadele verir onları yaşatmak adına.
Sevgili Güler Yılmaz, can ayrımı yapmayan bir güzel insan, muhtar seçildiği taktirde mahallesindeki sahipsiz canlar adına, onların daha iyi yaşayabilmeleri için bizlerle işbirliği yapacağı sözünü verdi. Bölgede yaşayanlara o canlarla ilgili bilinçlendirme çalışması yapma konusunda da kendisiyle hemfikir olduk. Güler hanım 32 yıldır Osmangazi mahallesinde oturmaktaymış, daha güzel bir Osmangazi için Odunpazarı Belediyesi ile işbirliği içinde değişim projelerine imza atacağını söyledi bize. Yeni bir vizyon, yeni bir kan, yeni bir karar diyor sayın Yılmaz. Biz de ona yolun açık olsun diyor ve başarılar diliyoruz.
Kırmızı Toprak mahallesi Muhtar adayı Hidayet Elbir hanım da emekliliğini elde etmiş, çocuklarını yetiştirmiş bir güzel bayan. Adaylığında ciddi iddialı, beş aya yakın bir süreçtir bu bağlamda çalışma yapmaktaymış, O da uzun yıllardır bu mahallede oturmakta. Kırmızı Toprak ile ilgili çok güzel akılcı projeleri var. Hayvancıklarımız için de, sadece onlara özel bir park düşünüyor, seçilirse onu hayata geçirmeyi planlıyor. Elbet bunun yanında biz can korumacılarla birlikte, beslenme ve su odakları projelerine de imza atacak. Evinde kızlarının köpekleri ile birlikte yaşıyorlar, yani can sevgisini bire bir içinde ve yanında taşıyan bir muhtar adayı kendisi. Sevgili Elbir seçildiği taktirde Kırmızıtoprak’ın çehresinin çok değişeceğini düşündük tüm arkadaşlarla birlikte. Ona da yarışında başarılar diliyoruz.
Her iki muhtar adayımızın da bayan oluşu, hayvanlara duyarlılığı bizleri mutlu etti. Mahallelerde bayan elinin nasıl değişiklikler yaratacağının örneklerini göstereceklerini düşünüyoruz bu güzel insanların. Ve onlar adına sizlerden oylarınızı talep ediyoruz.
 

Köşe Yazısına Ait Yorumlar
İsim Soyisim :
Yorumunuz :
.
ali13.Mart.2014
bu tür yazılar teşvik oluyor adaylara bol selam...
Ekonomi
Savunma sanayi ihracatta gaza bast... ALPU`DA TARLA GÜNÜ ETKİNLİĞİ... MOBİLYACILAR ODASI FUARDA... ESGİAD BÜYÜYOR... SANAYİ SİTELERİNİN İHTİYAÇL...
Gündem
Elektrik ve Doğalgaza %9 zam... Gökçek`e yumurta atanlara 10 yıl... Sürücü kusurlu... Çobanlar zehirleNdi... Cesedini eve gelen annesi buldu...
Eskişehir Günlüğü
FOTO ŞAKA... Salih Koca Mahallelerde... FOTO ŞAKA... Mühür teşekkürü... FOTO ŞAKA...
Yazarlarımız
info@sakaryagazetesi.com.tr
enginbayri@sakaryagazetesi.com.tr
alibas@sakaryagazetesi.com.tr
sakarya@sakaryagazetesi.com.tr
sakarya@sakaryagazetesi.com.tr
sakarya@sakaryagazetesi.com.tr
sakarya@sakaryagazetesi.com.tr
ridvankarluk@sakaryagazetesi.com.tr
info@sakaryagazetesi.info
info@sakaryagazetesi.info
info@sakaryagazetesi.info
sakarya@sakaryagazetesi.com.tr
sakarya@sakaryagazetesi.com.tr
feritoktas@hotmail.com
sakarya@sakaryagazetesi.com.tr
huseyineryilmaz@gmail.com